Close Menu
  • Naslovna
  • Prije trudnoće
    • Životni stil i ishrana
    • Problemi sa začećem
  • Trudnoća
    • Prvi znakovi trudnoće
    • Ishrana
    • Vježbe za trudnice
    • Prenatalna briga
    • Priprema za porod
    • Porod i nakon poroda
  • Beba
    • Novorođenče
    • Briga o bebi
    • Razvoj bebe
    • Baby oprema
    • Dojenje
    • Dohrana
  • Djeca
    • Odgoj i razvoj
    • Zdravlje
    • Posebna djeca
    • Vrtići i igraonice u Tuzli
    • Vrtići u SA
    • Obdaništa
    • Škola
  • Porodica
    • Gugu ordinacija
    • Love2eat
    • Šta za ručak
    • Gdje na odmor
    • Kozmetika
    • Porodični kutak
    • Zdravlje
  • Lifestyle
    • Zanimljivosti
    • Aktivnosti
    • Matične ćelije
    • GuGu izlog
    • Mame i grad
    • Horoskop
    • Home sweet home
  • Shop
  • Gugu Forum
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Kako se roditelji informišu prije kupovine garderobe za bebu?
  • Kako djeci pomoći da zavole obaveze (bez stalnog podsjećanja i nerviranja)
  • Kada si stalno umorna: mentalni umor kod mama je stvaran
  • Imunitet bez panike: šta zaista pomaže djeci
  • Male porodične uspomene koje djeca nikada ne zaborave
  • Zašto je važno učiti djecu kritičkom razmišljanju u digitalnom dobu?
  • Pet minuta koji mijenjaju dan: mala roditeljska navika s velikim učinkom
  • DISNEYJEVA RIZNICA PRIČA – VAŽNO OBAVJEŠTENJE
GuGu mama&co.
  • Prije trudnoće
    • Životni stil i ishrana
    • Problemi sa začećem
  • Trudnoća
    • Prvi znakovi trudnoće
    • Ishrana
    • Vježbe za trudnice
    • Prenatalna briga
    • Priprema za porod
    • Porod i nakon poroda
  • Beba
    • Novorođenče
    • Briga o bebi
    • Razvoj bebe
    • Baby oprema
    • Dojenje
    • Dohrana
    • Osadent kutak – specijalista za bebe
  • Djeca
    • Odgoj i razvoj
    • Zdravlje
    • Vrtići
    • Škola
    • Posebna djeca
    • Vrtići u SA
    • Mala Lejla igraonica
      • Uradi sam ideje
      • Galerija
  • Porodica
    • GuGu ordinacija
    • Love2eat
    • Šta za ručak
    • Gdje na odmor
    • Kozmetika
    • Porodični kutak
    • Zdravlje
    • Kućni ljubimci
    • Gugu Tate
  • Lifestyle
    • Zanimljivosti
    • Aktivnosti
    • Matične ćelije
    • GuGu Izlog
    • Mame i grad
    • Horoskop
    • FitMAMA
    • Home sweet home
    • Darivanje
  • Kontakt
  • Shop
GuGu mama&co.
You are at:Home»Porodica»Kompanija Bio Save na Dječijem sajmu

Kompanija Bio Save na Dječijem sajmu

0
By Mair Oruc on 07/11/2015 Porodica, Porodični kutak

Dragi roditelji i djeco, bliži se najveća dječija manifestacija u našem gradu! U petak, 6. novembra u Centru Skenderija u Sarajevu,  naše najmađe i njihove roditelje očekuje zanimljiv sadržaj koji uključuje brojne izlagače, igraone za najmađe,  festivalski program mališana iz JU “Djeca Sarajeva”, kao i ostalih privatnih i državnih vrtića.
dječji sajam logo

Kompanija BioSave je i ove godine uzela učešće na Dječijem sajmu. Iznimno nas raduje što ćemo ponovo imati priliku da se družemo sa malom rajom. Roditelji će se moći informisati o najnovijim dostignućima iz oblasti regenerativne medicine i prenatalne dijagnostike. Organizovali smo radionice i savjetovalište za trudnice i majke stoga nas obavezno posjetite na našem štandu.

BioEden-Bosna-6

Iskoristit ćemo priliku da vas upoznamo i sa novim uslugama na našem tržištu – pohranjivanje matičnih ćelija iz mliječnih zubića i neinvazivni prenatalni molekularni genetski test – PrenaTest. Prena Test se zasniva na novoj generaciji sekvencioniranja, te u ranoj fazi trudnoće može sa velikom sigurnošću evidentirati trisomiju 13, 18 i 21 fetusa iz krvi majke.

Očekujemo i posjetu  BioEdenove Zubić vile, koja će kroz igru i zabavu djecu učiti koliko je važno da vode brigu o oralnoj higijeni.

sejda_dzino
Drugog dana Dječijeg sajma, dakle u subotu,  održat ćemo Radionicu- Savjetovalište za majke i buduće majke o dojenju i trudnoći, te postporođajnoj njezi. Trudnice i majke će imati priliku razgovarati sa Bio Save patronažnom sestrom Sejdom Džino. Sestra Sejda sa 21 godinom staža kao glavna sestra u JU Zavod za zaštitu žena i materinstva KS je autorica Priručnika za trudnice i Promotivno preventivnog vodića za postpartalnu njegu majke i novorođenčeta.

 

eldar_mehmedbasic-300x450
U nedjelju će se održati radionica – savjetovalište na temu prenatalne dijagnostike i protokola vođenja trudnoće, vođena od strane doktora, specijaliste ginekologije i porodiljstva, Eldara Mehmedbašića. Pozivamo sve trudnice i buduće majke da nam se pridruže, ljubazno i stručno osoblje Zavoda Mehmedbašić će odgovoriti na sva pitanja vezana za trudnoću.

 

 

 

 

 

Bio Save BiH
10689689_843589839005312_8978108364048802784_n

Kompanija Bio Save već drugu godinu posluje u našoj zemlji. Predstavljamo renomirane svjetske kompanije iz oblasti biomedicine i biotehnologija. Ekskluzivni smo partneri prve i vodeće banke matičnih ćelija u Evropi, Vite 34. Savremena njemačka tehnologija i najviši standardi obrade i pohrane matičnih ćelija, omogućili su i najveći broj uspješnih transplatacija za liječenje. Pored usluga pohrane matičnih ćelija iz krvi pupkovine, roditeljima smo u mogućnosti da ponudimo i čuvanje matičnih ćelija iz mlječnih zubića djeteta. U unutrašnjosti dječijih mliječnih zuba nalaze se vrijedne matične ćelije koje imaju potencijal da regenerišu, liječe  i spase živote. Američka kompanija Bio EDEN je  najveća svjetska banka dentalnih ćelija. Akreditovana je od strane FDA i HTA te posjeduje dokazanu metodu pohrane matičnih ćelija. BioEDEN je uspješno sačuvao preko 3 biliona matičnih ćelija djece iz različitih krajeva svijeta. Od ove godine, putem njemačke kompanije Lifecodexx, našim trudnicama smo u mogućnosti ponuditi neinvazivni prenatalni test (NIPT), pod nazivom PrenaTest® . Ovaj način testiranja majke, u cilju dijagnostike nasljednih poremećaja ploda, postao je ostvarenje sna u perinatalnoj medicini. Već u 10-oj nedelji trudnoće, preko krvi majke, moguće je ispitati nasljedne osnove ploda!

Bit će nam veliko zadovoljstvo ukoliko nas posjetite na Sajmu.

Radujemo se druženju !

Zajedno kroz život!

bio save dječiji sajam vita 34
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Previous ArticleZimska kašica za pravi ugođaj
Next Article Kako je mama blizankinja odgovorila na pitanja koja je postavljaju stranci

Related Posts

Završen osmi po redu Dječiji sajam, festival djece, ljubavi i prijateljstva

AMRA DŽEKO AMBASADORICA 8. DJEČIJEG SAJMA „IMAM PRAVO JESTI ZDRAVO“

AMEL TUKA – AMBASADOR 7. DJEČIJEG SAJMA!

Comments are closed.

Gugu ordinacija
gugu MARKET
© 2016 - Gugu mama&co. - Kontakt

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

Pretplatite se na GuGu newsletter!

Ujedno učestvujete i u GuGu darivanju.

Više informacija u našim newsletterima. 🙂

    Ime i prezime

    E-mail

    ×