Current time: 04-18-2014, 03:20 AM Hello There, Guest! (PrijavaRegistracija)

Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ko vas je porodio? (doktor, babica??)
01-26-2012, 08:36 PM
RE: Ko vas je porodio? (doktor, babica??)
Dr. Nakaš i babica Binasa (s tim da je dr. zamolio da se izmakne kad mi se krenula navaljivati na stomak) za njega, a i za nju, sve najbolje!

Since 21.4.2010. All I ever wanted All I ever needed is here in my arms Big Grin

[Image: nd3bp1.png]
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
01-26-2012, 11:18 PM (This post was last modified: 01-27-2012 12:21 AM by r0se.)
trudnocu vodila privatno u clarusu do 9 mjeseca, presla kod masica, a na porod upala u dezuru dr. drljevica (dosla u bolnicu oko 7 navece nakon puknuca vodenjaka)...par puta se navalio na stomak jer moja guzla nije htjela da izadje...opustila se....po racunici prenesena 6 dana Smile i prokmeca S u 4,35 ujutro slijedeci dan...gledajuci vase postove i ja skontah da je vecinu posla obavila babica (mislim da se zove zlatka...onako grube pojave, s naocalama al cini mi se onako raja)..masirala mi medjicu dok sam bila u sobi i docekala bebu (zajedno s pedijatrijskom sestrom), uzela maticne celije i poslozila posteljicu da vidi da ne fali koji dio...nakon poroda pomogla da se istusiram obucem...ma super lik

[Image: WASvp1.png?K1gV1EAN]
01-27-2012, 11:49 AM
Joj, ja se ne mogu sjetiti babice koja mi je bila na porodu, tj. njenog imena Sad U Vojoj bolnici, kratka kosa, naočale...al bila je extra..a trudnoću mi je vodila i porodila me (potrefila se ja u njenoj smjeni) dr. Aida Đulepa Đurđević i za nju imam samo riječi hvale..obzirom da mali nije htio da izađe (pupčana oko vrata, vratio se gore), porod je bio poprilično težak, pa je bilo dosta i modrica po stomaku Smile Valjalo je istisnuti ga...al bolje i to nego hitni CR (hB sve je na kraju ispalo kako treba)...ja općenito doktorima i sestramau Vojnoj skidam kapu..kad čujem da na Jezeru u zadnje vrijeme skoro sve žene šalju na CR, nikako mi nije jasno..i ko treba i ko ne treba...

[Image: aM2ap1.png]
01-31-2012, 09:29 PM
Rose, kod iste dr. smo vodile trudnocu Smile

Since 21.4.2010. All I ever wanted All I ever needed is here in my arms Big Grin

[Image: nd3bp1.png]
02-01-2012, 10:28 AM
Prvu trudnocu mi je vodio dr.Miseljic a porodila me babica Binasa i dr.Aida
Drugu trudnocu mi je vodila dr.Gutic a porodila me babica-mislim da se zove Žana, nisam sigurna. Dr.Puzic imao CR i stigao kad se bebica vec rodila.

[Image: pCHAp2.png]
[Image: 6bk6p2.png]
02-01-2012, 04:51 PM
Vodio me je dr. Masic i porodio me je dr. Masic i dr. Spahovic nazalost na CR. Ali ja imam rijeci hvale za sve sestre na ginekolosko akuserskom odjeljenju, zaista su bile ok i strpljive za nas neke Smile a dr. Masic je poput oca i stvarno ko nije dozivio njega nemoze ni znati sta to znaci Smile

[Image: as1cHxv03DD0000MzAwODdkfDg2MDl6fE1BTUlOIE1FRE8.gif]
02-02-2012, 01:08 AM
iznenadili me postovi da ima babica koje masiraju medjicu i pokusavaju da pomognu zenama da se bez epoziotomije porode. nikad to prije nisam cula (da je neko imao takvo iskustvo kod nas).

Mene su porodile u Vojnoj dr. Gutic i dr. Aida Đulepa, babice se ne sjecam od uzbudjenja, sio me neki mladi doktor i babica je bila prisutna. Znam da je doktorica pitala babicu sta ona misli (o epiziotomiji, znala sam da o tome pricaju, mada one nisu izgovarale tu rijec), ova rekla nema sanse i ja cu na sljedeci napon, a ja sam skontala sta to znaci i bilo me strah da ce boliti rezanje, ali stvarno se ne osjeti u tom trenutku. doktorice su bile super, posebno dr. gutic koja mi je vodila trudnocu, kao i drugi doktori koje sam vidjela taj dan (a gotovo svi su ulazili), dok su sestre kako koja, neke fine, a neke bas grube.

e sad nije za ovu temu mozda, ali ja sam citala u knjigama da kad zena ima jednu epiziotomiju da mora i drugi put, ali su mi se dvije drugarice porodile po drugi put i obje bez epiziotomije, mada su je imali prvi put i kazu kako su se lijepo osjecale taj durgi put jer ih nista nije boljelo poslije porodjaja. Smile

[Image: as1cJJV0g410000MTA3NzdkfDI1N2R8TmFzYSBuY...Y2ljYQ.gif]
02-02-2012, 01:34 AM
meni je bio san da se makar drugi put poodim bez epiziotomije ali šipak, ipak bilo je neuporedivo lakše

[Image: vFWmp1.png]
[Image: J7TFp1.png]
02-02-2012, 08:16 AM
DM treca sreca Smile

[Image: pCHAp2.png]
[Image: 6bk6p2.png]
02-05-2012, 10:44 PM
Ima , ima babica koje masiraju medjicu IBT, doduse rijetke su ali ih ima. Prvi moj porod je zahvaljujuci babici Emiri prosao kao iz knjiga. Masirala me cijelo vrijeme, od momenta kad sam usla u radjaonu, ona me je i porodila. Doktror je samo stajao kraj nas i posmatrao, sjecam se da je u jednom trenutku spomenuo drip a ona rece da nema potrebe za dripom da suradjujem i nedugo poslije te njene recenice moja F je izisla.Nista od medikamenata nisam primila, pravi skolski primjer poroda i to samo zahvaljujuci babici.
A drugi katastrofaSad poradjao me moj doktor uz dvije babice. Morao je biti prisutan jer je inducirao porod. Glavna babica je bila jako neljubazna, derala se na mene. Doktor kad je u radjaoni i ona je bila, cim on izidje i ona poslije njega zbrise. Capnula me dobrano cak je i predlagala meni da trazim od doktora jos i drip( moj porod je induciran sa nekim tableticama) da se kao ubrza a to zato sto je trebala predati smjenu,cak mi je to i rekla rece hoces li ti radjati ili neces da idem kuciAngry al dobro proslo je. Poslije se dosla zahvaliti jer je mm odmah ih pocastio, nisam imala snage da joj kazem a i onaj moj poletio al halalila sam joj.

Nasa prva sreca, radost i veselje Farah 01.12.2008.god.
Nas Boziji dar Tija 13.02.2011.god.
Nas osvajac Fatih 08.09.2013.god.
Post Reply 

Forum Jump:

Contact Us | GuGu | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication