Current time: 11-01-2014, 02:19 AM Hello There, Guest! (PrijavaRegistracija)

Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Svinjska mast protiv bronhitisa
12-27-2011, 11:58 AM (This post was last modified: 12-27-2011 02:13 PM by Aquarius.)
Svinjska mast protiv bronhitisa
moja prijateljica se kune u sv. mast. ja sam je jednom pokusala staviti M, on je prevristao, jer je pekav i te "ljigavaste" stvari (kako on kaze) mu smetaju, a i smrdi brate ne mozes opstati!
kod nas su problem i oblozi na nogama kad je temp. u pitanju, tako da nismo mjerodavni.
meni je za bronhitis (mi smo samo imali pocetak) najvise pomogla homeopatija, a i kad je L imao laringitis, bas mi je olaksala disanje.

[Image: wSM8p1.png]
[Image: 7M9xp2.png]
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-27-2011, 12:29 PM
RE: Inhalatori i inhaliranje djece
ja znam da je svinjska mast spas za bronhitis...meni je mama stavljala kada sam bila mala...samo probaj naci domacu

[Image: 7yd1m8.png]

Polaznica Rodine edukacije mama savjetnica za dojenje
12-27-2011, 12:34 PM
A ukoliko zbog vjerskih razloga necete svinjsku mast, isti ucinak postize guscija mast.

NAJA - 17.08.2009.
UMA - 15.07.2011.
TARIK - 27.06.2013.
12-27-2011, 02:00 PM
(12-27-2011 11:41 AM)bibkare Wrote:  znam ja gdje ima kupiti, nego kontam da li neka ima iskustva sa nekim odredjenim. idem uskoro u bec pa sam tamo mislila pogledati..inace znam da je OT ali da li je neko stavljao svinjsku mast djeci na prsa za ovakve slucajeve?

svinjska mast zakon Smile
ja sam je stavljala prosle zime kad je A. imala tezak kasalj i pun slajma
namazes prsa i ledja i stavis novinski papir preko toga
prodje sve zacas
sad se nisam sjetila na vrijeme, al cu joj veceras opet stavljati nebili se rijesili ove katastrofe od slajma
Smile

[Image: ftfTp1.png]
12-27-2011, 02:06 PM (This post was last modified: 12-27-2011 02:19 PM by bibkare.)
ne treba na gazu zagrijati pa na to?? kakav novinski papir? avazovv npr?
i vezano za vjerski aspekt, neka me isprave oni koji znaju bolje: zar nije dozvoljeno koristiti alkohol i svinjsku mast u svrhu lijecenja tj. obloga?
i vezano za vjerski aspekt, neka me isprave oni koji znaju bolje: zar nije dozvoljeno koristiti alkohol i svinjsku mast u svrhu lijecenja tj. obloga?

[Image: age.png]

12-27-2011, 02:40 PM
RE: Svinjska mast protiv bronhitisa
mast se ne smije stavljati ako dijete ima temperaturu

[Image: as1cCo2oM360010MTA5bGR8MDA3NTZkfE1vamEgenZqZXpkaWNh.gif]
[Image: as1cMf9002B0010NjQxMTdkfDU3MjY2ZHxNYW1pb...mVza28.gif]
12-27-2011, 02:47 PM
za vjerski aspekt zaista ne znam Sad, to ce ti mozda neka druga gugutka bolje objasniti
a mast se ne stavlja na gazu vec samo natljati ledja ili prsa i prekriti novinskim (avaz, oslobodjenje sta bilo) papirom, i preko obuci pudjamicu

tako su moji godinama radili
i jA SAM PROSe zime, i za tren sve izvuce
moze i kozija ili guscija mast
al kazu da je najbolja svinjska
jest da smrdi, al svaka smrdi (guscija, kozija)
pretrpimo se zarad zdravlja Smile

[Image: ftfTp1.png]
12-27-2011, 02:47 PM (This post was last modified: 12-27-2011 02:53 PM by medena.)
Koliko znam nije dozvoljeno zato sto i za alkohol i za svinjsku mast ima altrnativa u halal proizvodima. Ali nisam 100% sigurna u ovo sto pisem pa nemojte uzimati za mjerodavno nego se raspitajte.
Da li se alkohol može koristiti kao lijek?

Ovdje možemo reći slijedeće: alkohol koji i sam bolest, ne može nikada biti lijek. Jednom je jedan čovjek rekao Muhammeda a.s. da je vino koristio kao lijek, na to mu Muhammed a.s. rekao:

Alkohol nije lijek, on je bolest.

(Prenose: Muslim, Ahmed, Ebu Davud i Tirmizi)

Ibn Mesud r.a. je rekao:Allah nije stvorio lijek u onome što je zabranio.(Prenosi Buhari)

Dakle nije čudo što Islam zabranjuje upotrebu alkohola prilikom pravljenja lijekova. Ovdje opet trebamo napomenuti da u slučaju opasnosti po život pacijenta, Islam dopušta upotrebu alkohola i to samo onda kada nemamo drugog sredstva koje bi moglo spasiti život pacijenta. Sva ova pravila važe i za drogu i druga opojna sredstva.

NAJA - 17.08.2009.
UMA - 15.07.2011.
TARIK - 27.06.2013.
12-27-2011, 05:05 PM
umjesto novinskog papira, koji je pun olova, bolje je koristiti papirnu kesu (onu sa pijace).
ja sam se slomila trazeci gusciju mast i nikada je nisam uspjela naci.

[Image: wSM8p1.png]
[Image: 7M9xp2.png]
12-27-2011, 08:24 PM (This post was last modified: 12-27-2011 08:25 PM by Bebirona_Go.)
Evo za sve mame koje hoce da stavljaju svinjsku mast-Nemojte_jeste i meni je moja mama to stavljala kada sam kasljala pa nesto sa kupusom i i novinama i svi oni kazu da pomaze ali ja sam iz verskih razloga upravo trazila resenje za moju decu i nama extra pomaze Mucoplant Eukaliptusov balzam protiv prehlade..
On se moze i bebam mazati bez mentola je...moze i za inhalaciju ja sam jako zadovoljna...
i da ako vec hocete mast- guscija je kazu najbolja...ispere se kroz 9 voda(ili da skroz pobeli) i onada se nanosi...

Post Reply 

Forum Jump:

Contact Us | GuGu | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication