Current time: 07-25-2014, 02:24 PM Hello There, Guest! (PrijavaRegistracija)

Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porod na Jezeru?
03-11-2011, 03:27 PM
Porod na Jezeru?
Ima li ikakvih iskustava??? Tako zeljno iscekujem da se neka od gugutki javi i podijeli iskustva sa nama Huh

[Image: age.png]

Find all posts by this user
Quote this message in a reply
03-13-2011, 08:38 PM
RE: Porod na Jezeru?
izgleda bibkare da si nam ti "najstarija" trudnica na forumu, pa cemo prvo od tebe pokupiti utiske! Big Grin

NAJA - 17.08.2009.
UMA - 15.07.2011.
TARIK - 27.06.2013.
03-14-2011, 10:12 AM
vidim ja dokle je doslo Wink

03-14-2011, 11:06 AM
rodila je moja prijateljica nedavno i pitala sam kako je gore...ona kaze da su sestre standardno lijene, hrane je losa,ali ta neka babica koja je nju poradjala po njenim rijecima je divna i puno joj je pomogla...zaq 24 ssata koliko je ostala kaze da je izdrzljivo i cisto je:-)
eto,toliko sam ti ja uspjela saznati

[Image: 7yd1m8.png]

Polaznica Rodine edukacije mama savjetnica za dojenje
03-14-2011, 11:11 AM
ako ja budem prva i sve dobro aBd prodje, obecavam detaljnu pricu

06-14-2011, 10:59 AM
Ja znam da sam vec pomalo dosadna sa ovim ispitivanjem o porodu na Jezeru, ali ne zamjerite mi! Smile Molim vas da mi detaljno napisete sta i kako ide, bukvalno od pregleda prije poroda, treba li mi uputnica kad idem na pregled, jesu li guzve kad se ceka na ctg, na sta trebam obratiti paznju kad idem, odn. sta trebam ponijeti u torbi? Zatim, sam porod, budem li cijelo vrijeme u porodjajnoj sali, ukljucuju li obavezno drip ili ga mogu odbiti, bude li bebica kraj mene cijelo vrijeme do izlaska iz porodilista, onda papirologija, treba li se nositi otpusno na blagajnu na DIP, kako sam cula? Trebam li traziti stelu? Big Grin

NAJA - 17.08.2009.
UMA - 15.07.2011.
TARIK - 27.06.2013.
06-22-2011, 08:50 PM
Osjecam se prozvanomBig Grin. Jedino ne znam hocu li sve znati odgovoriti sta ti pitanja imas zeeeno Big Grin

Ja sam pred porodjaj uzela uputnicu za porodjaj i jednu za pregled da mi nebi uzeli ovu ako ne bude to TO. Znaci treba uputnica. Na CTG inace nije guzva, opet zavisi jer je jedan CTG koliko znam i onda kako te zapadne. Ja sam cekala, ali ne tako dugo. Nekih pola sata mozda.
E sad ne mogu ti odgovoriti na ova pitanja oko sale koliko budes i ides li odmah u salu, mislim da to zavisi od toga koliko si spremna za porod (ako sam shvatila pitanje). Ja sam dosla 7.5 cm otvorena, pregledali me i odmah u salu. Posto je muz bio samnom dobili smo jednu manju salu s jednim krevetom. Sto se tice dripa, mene niko nije ni pitao. Uletila sam u smjenu, znaci skoro postpuno spremna, ali navodno beba nije bila spustena u kanal, usla je dr. probila vodenjak, i samo rekla: "za pola sata ukljucite drip" i izasla. Ja sam jedva namolila dr. da im kaze da epizotomija dolazi u obzir samo ako je beba u opasnosti i cula sam kad im je rekao da ni slucajno da me sijeku jer sam vec potpuno spremna... bebu su odnijeli kad se rodila odmah, vidjela sam je na minut. Eh sad, posto sam ja ostala malo duze u porodjajnoj zbog komplikacije s posteljicom, nakon 4 h od prodjaja su me prebacili gore u sobu. I onda su bebu donijeli nekad oko navece, a porodila sma se u 8 h ujutro. I onda je cijelu noc bila tu naravno. Ja sam kukumakala da je donesu sto prije, ali eto ne znam je li tako svima ili je meni duze ostala jer sam bila malo slabasna i mantalo mi se Smile. Meni niko nije rekao da nosim otpusno na DIP. I nisam. Ni stelu imala nisam...
Sretno medena Heart

...Moji zivoti...
[Image: nJDTp2.png]

[url="http://lilypie.com"][Image: vPlmp2.png][/url]
Post Reply 

Forum Jump:

Contact Us | GuGu | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication