Current time: 07-25-2014, 12:02 PM Hello There, Guest! (PrijavaRegistracija)

Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Crtani filmovi
12-05-2009, 11:07 AM (This post was last modified: 12-05-2009 11:09 AM by Trostruka mama.)
Video Crtani filmovi
Gledaju li i koje crtane filmove. Ja imam razlicita iskustva. Ajsa je 1. dijete i oduvijek je voljela TV, na pocetku reklame, kasnije crtani i dan danas je tako. Esma nikad, uopste je ne zanima TV, nekad je A uspije nagovoriti na gledanje ali to traje 5 minuta i kraj.
Isa se ponekad zalijepi za BUMBU, ujutro dok jos sestre spavaju pa nema s kim u akciju, ali i to kratko traje.
Ocito djeca vise vole igru i druzenje nego TV, samo danas je previse TV-a i veliki zbor crtanih filmova, a druzenja i igre je premalo.
Sjetite se samo naseg vremena, 1 crtani u 19:15 i to je to, i nedjeljom onaj dugacki. A sad....katastrofa
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-08-2009, 02:12 PM (This post was last modified: 12-08-2009 02:13 PM by mala pila.)
RE: Crtani filmovi
moj djecak definitivno voli crtane mada voli i igru sa djecom..sigurna sam da bi volio vise da provodi vremena sa djecom i mi se trudimo ali opet mu nedostaje jos vise takvog druzenja. on voli Roary-ja, voli Bumbu, voli Traktor Tom, Fify i to je to. kada je vrijeme lijepo on je stalno vani ali sada mu dopustim da gleda i primjetila sam da (kao i Ajsa) voli reklame..cak se poceo i smijati kada je neka smijesna scena, a ja se pravo iznenadim. jedva cekam da ga upisem na neki sport i ako Bog da drugu bebu Wink
12-08-2009, 02:28 PM
joj bio je jedan debilni crtani Maka paka..nesto U vrtu pod zvijezdama a la oni Teletabisi - grozno ali djecu kao da zacaraju..dobro je da ga vise ne prikazuju..stvarno su se izopacili crtani filmovi, kada vidim samo onaj cartoon network- katastrofa ili onaj crtani Ben 10- cula sam da je u nekim zemljama cak zabranjen cccc

[Image: age.png]

12-08-2009, 02:56 PM
fina je ta Maka paka, a najbolji lik je Iko Piko, jedini neće da spava pa djeca od njega uče te gluparije :-)
12-08-2009, 02:59 PM
Smile))) i ono prevrtranje ocima pa i djeca pocnu da trepcu i prevrcu ocima Smile))

12-08-2009, 03:15 PM
Ovi malo veci znaju za one bajke, prikazivali su ih na TVSA, imaju tako lijepu uvodnu pjesmicu: I svi su veseli jer tek smo na pocetku...na na na..a kasnije totalna katastrofa. Crtani su jako strasni, ni teme nisu bezazlene, jedan sam gledala kad dolazi Smrt i govori: Ja sam smrt ubicu sve tvoje najmilije...ma katastrofa. A tete su to redovno djeci pustali u vrticu!
12-12-2009, 12:23 PM
Mi imao na kablovskoj Boomerang kanal, uglavnom pustaju crtane filmove iz naseg djetinjstva. Moja curica je naravno jos mala, ali ja je postavim nekad pred Tv, pa ona ko fol gleda dok joj je interesantno da se smjenjuju boje. Nekad joj pustim Teletabise ili Baby Einstein na Youtube, teletabisi su joj zakon.
Mada, sto kaze trostruka mama, teme crtanih uopste nisu bezazlene. Ne znam je li moguce djecu zastiti od gledanja npr. Ben 10 kad je dijete bukvalno bombardovano sa tim stvarima sa svih strana? Kako djetetu osmisliti kvalitetan sadrzaj, imaju li roditelji uopste vremena za to? Mada, ni mi nismo bas odrasli u idili cehoslovackih crtanih filmova. (Joj sjecate li se crtanog Aje to?Smile ) I mi smo gledali crtane sa agresivnom tematikom, a da ne spominjem price koje smo slusali kao mali: Ivica i Marica (vjestica koja hoce da ih pojede), Palcic (u prici div pojede svoju djecu) i sl. Strasno!

NAJA - 17.08.2009.
UMA - 15.07.2011.
TARIK - 27.06.2013.
12-13-2009, 06:57 PM
Moja obozava Miki mausa i skoro da samo njega gleda voli i reklame a "vremensku prognozu" i "na danasnji dan ne propušta"
12-16-2009, 03:12 PM
Hm da li gledaju crtice.
Na roditeljskom zadnjem kaze uciteljica svoj dozviljaj za djecom: "Djeco, nemojte gledati one crtice pune nasilja, maste i sl. Ben ten, Yu gi oh" kazu joj djeca: A jel de uciteljice za nas su crtani Hello Kitty."
Uciteljica zasuti zastidjena njihovom inteligencijom. Znaju ali ipak ... Smile
Zato je nama skrenula paznju, ovo su bila djeca 4. razreda OŠ
12-28-2009, 01:08 PM
Moja bebaca je jos mala ali strasno voli TV- reklame posebno! Ponekad me zabrine kad pogledam izbor programa za djecu/ pogotovo crtice koji su onako vise za djecake! Nisam pristalica toga da se program bira prema spolu, ali nazalost okolina od malena diferencira te crtice na one za djecake i za djevojcice... reklamna industrija to i prati, a s obzirom da djeca tragaju za igrackama koji su njihovi omiljeni crtani junaci, ja se prestrasim kad pogledam sto je izbor na policama za igracke! Ja polako skidam neke crtice sa neta i pripremam kolekciju za bebu - kad bude malo veci da moze nesto korisno i humano nauciti iz crtica!
Post Reply 

Forum Jump:

Contact Us | GuGu | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication