Current time: 04-23-2014, 12:14 PM Hello There, Guest! (PrijavaRegistracija)

Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
balkonsko cvijece
08-25-2010, 11:07 AM
RE: balkonsko cvijece
vodenika,Impatiens ili lijepi jova...koliko mogu skontati po slici,ovo je ona dugogodisnja...na jesen je unesi u kucu i cvjetace ti cijelu godinu...kao sto joj ime kaze voli puno vode i ne direktno sunce,vise joj odgovara sjena, voli i dohranjivanje...imas je u raznim bojama...prekrasna je ona jednogodisnja,koja se razmnozava sama...jako je zahvalna i nije zahtjevna

[Image: 7yd1m8.png]

Polaznica Rodine edukacije mama savjetnica za dojenje
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
08-25-2010, 12:59 PM
Ima li netko da voli kaktuse? Ja ih volim nevjerojatno...kako sam živjela u pustinji nekoliko godina, primila me ljubav za njih, i sad ih skupljam...nemam niti blizu koliko bih željela...ali, kad sam došla prije nekoliko mjeseci u novu kuću, nisam mogla vjerovati koliko mi susjeda (koja je isto opsjednuta) ima vrsta...morat ću sliknuti njezinu kolekciju, za napasanje očiju mogućim kaktusoljupcima...

veliki dječak - mamina mala maza - jesen 2006.
08-25-2010, 04:51 PM (This post was last modified: 08-25-2010 04:58 PM by buduca mama.)
E baš ti hvala Lilith, sad ću potražiti malo informacija još po internetu. Meni se baš dopala... Otkinula sam jednu grančicu i zabola u drugu saksiju, i vidim da se primila...

(08-25-2010 11:07 AM)Lilith Wrote:  vodenika,Impatiens ili lijepi jova...koliko mogu skontati po slici,ovo je ona dugogodisnja...na jesen je unesi u kucu i cvjetace ti cijelu godinu...kao sto joj ime kaze voli puno vode i ne direktno sunce,vise joj odgovara sjena, voli i dohranjivanje...imas je u raznim bojama...prekrasna je ona jednogodisnja,koja se razmnozava sama...jako je zahvalna i nije zahtjevna

Imam ja Smile Dok se nisam udala, imala sam punu kuću kaktusa. Ali MM ne voli cvijeće uopšte, a na kaktuse je prosto alergičan, pa sam odustala od borbe za svoj kaktus-kutak i odlučila ih uzgajati na poslu. Tu sam naravno malo limitirana jer ne vjerujem da bi se baš šefovima svidjelo da imam botaničku baštu u kancelariji Smile Kako god, imam nekih 7-8 saksija sa različitim vrstama... Bar se nadam da ih još imam, kolegice su ih obećale paziti dok se ne vratim sa porodiljskog Smile

(08-25-2010 12:59 PM)Dolisa Wrote:  Ima li netko da voli kaktuse? Ja ih volim nevjerojatno...kako sam živjela u pustinji nekoliko godina, primila me ljubav za njih, i sad ih skupljam...nemam niti blizu koliko bih željela...ali, kad sam došla prije nekoliko mjeseci u novu kuću, nisam mogla vjerovati koliko mi susjeda (koja je isto opsjednuta) ima vrsta...morat ću sliknuti njezinu kolekciju, za napasanje očiju mogućim kaktusoljupcima...

[Image: ledhp2.png]
08-26-2010, 06:07 PM (This post was last modified: 04-28-2011 01:52 PM by kancic.)
(03-12-2010 04:33 PM)mojca Wrote:  Mislim da je primorje puno biljke koja se zove nesto kao boguvila ( tako nekako).Slicna je wisteriji

Da, da, zove se bogumilija i prekrasna je. Ja sam prosle godine kupila saksijicu u rasadniku ispod C wile, ali mi se nije primila. Raspitala sam se u Dalmaciji i kazu da je najbolje presaditi je u januaru. Mislim da bi sada mogla uspijeti i kod nas jer se klima jako promijenila.

[Image: an1cAcR0g410000MTExfDY5NTYwMGxhfERqZWNhaw.gif] [Image: as1cOKj0g410000NTAwMzU4NHw1NjM5MTJkfGJlYmE.gif]
11-08-2010, 02:44 PM (This post was last modified: 11-08-2010 02:45 PM by buduca mama.)
Nije balkonsko ali je cvijeće i ja se moram pohvaliti Smile Kupila sam ga prije 3god rascvjetanog, godinu kasnije je pustio samo dva cvijeta, lani nijedan. Srećom sam odlučila da ga ne bacim i evo šta sam dobila ove godine...

Attached File(s) Thumbnail(s)

[Image: ledhp2.png]
11-08-2010, 03:29 PM
Lijep je!
Ja imam punu kuću cvijeća, postavim slike naredni put
11-08-2010, 04:06 PM
Prekrasno, buduca mama, i pogled na tu rascvjetalu ljepoticu mi probudi neki merak.

[Image: an1cAcR0g410000MTExfDY5NTYwMGxhfERqZWNhaw.gif] [Image: as1cOKj0g410000NTAwMzU4NHw1NjM5MTJkfGJlYmE.gif]
03-11-2011, 04:54 PM (This post was last modified: 03-11-2011 05:06 PM by mojca.)
Zna li iko ista o fuksiji???
Da li se ona u jesen moze drzati u stanu?Da li joj tada opadaju listovi,cvjeta li??? Moze li se oblikovati kao drvo i kao takvo njegovati godinama???
Nesto sam citala na internetu i izgleda da je to jako tesko.
(08-26-2010 06:07 PM)kancic Wrote:  
(03-12-2010 04:33 PM)mojca Wrote:  Mislim da je primorje puno biljke koja se zove nesto kao boguvila ( tako nekako).Slicna je wisteriji

Da, da, zove se bogumilija i prekrasna je. Ja sam prosle godine kupila saksijicu u rasadniku ispod C wile, ali mi se nije primila. Raspitala sam se u Dalmaciji i kazu da je najbolje presaditi je u januaru. Mislim da bi sada mogla uspijeti i kod nas jer se klima jako promijenila.
[Image: bugavi10.jpg][Image: 28cbf201c9c64fc41ff226392ff9454e_view_l.jpg]
Ma ja sam odavno zaljubljena u ovu biljku,al mislim da ovdje ipak ne moze uspjeti.
LJudi da li je iko cuo za brugmansiju.Uspjela mi je tako sto sam grancicu zabola u zemlju.Izgleda da je fino krenula.Daje prekrasne cvjetove u obliku trube ( zovu je jos i andjeoska truba) koji su okrenuti prema dole.Cvjetovi kod ove moje su svijetlo zuti.Postoji jos boja ovih cjetova...
Biljka je otrovna na dodir,tako da moram prati ruke kad je dodirnem. Ali prelijepa je.
03-11-2011, 05:40 PM
doista je prekrasna,ja sam je prosle godine trazila i nisam je uspjela naci
evo ti link pa procitaj sta te zanima o njoj jer ima preko 100 strana

http://www.svetbiljaka.com/Forums/viewto...art=0.html

[Image: 7yd1m8.png]

Polaznica Rodine edukacije mama savjetnica za dojenje
03-18-2011, 01:37 PM
Fuksija je isuvise komplikovana za drzanje u stanu kad joj prodje sezona,kad dodje vrijeme da se skloni sa balkona
Post Reply 

Forum Jump:

Contact Us | GuGu | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication