gugu forum
Baby oprema - Printable Version

+- gugu forum (http://www.gugu.ba/forum)
+-- Forum: Djeca i roditelji (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Uzrast 0-1 godina (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Thread: Baby oprema (/showthread.php?tid=69)

Baby oprema - dunja - 10-21-2009 12:36 PM

Uskoro ocekujemo novog clana nase porodice i trebam da kupim krevet za bebicu. Prema vasim iskustvima koji kreveti su najbolji, ja sam gledala neke koji bi mogli posluziti do 5 godine zivota. Gdje ste vi kupovale krevetice i koliko ste ih platili? Nas stan je prilicno mali i voljela bih da mi soba ne postane pretrpana s obzirom da pored bracnog kreveta, komode, ormara i stola za kompjuter moram ubaciti i krevetic i stol za presvlacenje bebe. Da li je bolji onaj stol koji ima ugradjenu kadicu ili da uzmem obicni?
Toliko pitanja imam Smile

RE: Krevet za bebu - mamisita - 10-21-2009 12:51 PM

izbor je sada zasita veliki za razliku od prije cetiri godine: turbo limac, skenderija, preko puta katedrale kod tramvajske. sto se tice stola za presvlacenje bolje je uzeti onaj bez kadice, jer se ta kadica moze koristiti samo kratko vrijeme, govorim iz licnog iskustva.

RE: Krevet za bebu - Culme - 10-21-2009 01:34 PM

Uz vec gore spomenute radnje, ja bi jos dodala djeciju prodavnicu u Amku na Mojmilu (prizemlje). Imaju najveci izbor, a pored krevetaca se jos svasta moze naci od djecije opreme: kolica, ormarici, lezaljke.. Takodjer, u Merkuru na Otoci ima radnja sa djecijom opremom, samo sto je manja, a i u Wisi na Stupu. Ja sam kupila u Amku bijeli jednostavan krevetac, i to prosle sedmice. Cijene se krecu od 230 KM - 390 KM.
Kupila sam i kadicu, u TL. I ja sam misljenja da ona "ugradbena" bas i nije najprakticnija. Zbog prostora i dimenzija smo se odlucili da nam stolari naprave bijeli ormaric za bebine stvarcice koji ce biti visi, a uzi od onih koji se obicno mogu naci u radnjama. Bice gotov sljedece sedmice i jedva cekam da vidim kako ce se uklopiti.

RE: Krevet za bebu - Trostruka mama - 10-21-2009 02:42 PM

Ja sam za trecu bebu kupila putni krevetac koji koristim svakodnevno, dakle ne samo za putovanja Smile. kupila sam ga u Robotu za nekih 100-120 KM (ne sjecam se tacno), izgleda lijepo, nije skup a potpuno sluzi svrsi. Takodje u Robotu imaju i madrace dimenzija koje odgovaraju putnim krevetima tako da smo i to kupili, a kad idemo na put nosimo samo onu podlogu koja se dobije uz njega. Dobila sam takodje i dodatak koji se stavlja na krevet i sluzi za presvalcenje bebe. I ovo mi je bilo super prakticno jer nisam imala ormaric za presvlacenje, nego je to sluzilo dok bebach nije prerastao "gabarite" Smile Svakako bih preporucila svim buducim mamama da ne trose puno novaca na sve moguce "accessories" jer nam vecina stvari koje nude u prodavnicama uopste ne trebaju

RE: Krevet za bebu - leptirica - 10-23-2009 07:07 PM

Složila bih se sa Trostrukom mamom, većina stvari koje se nude nam i ne treba.
I ja sam kupila u Robotu krevet koji se može sklopiti (metalna konstrukcija i platno okolo). Ovaj je imao i dodatni dio koji se može staviti, tako da beba dok je još mala nije skroz spuštena, praktično je iz tog razloga što se ne moraš puno saginjati kada uzimaš ili spuštaš bebu. A komodu je nama stolar napravio, za bebine stvari, po mjeri koja je imala ploču nešto večih dimenzija, tako da sam tu mogla djete presvlačiti. I sve se to lijepo uklopilo u mali stančić!! Wink

RE: Krevet za bebu - mala pila - 10-26-2009 02:23 PM

ja sam kupila neki krevetic u bojama (skenderija) i isporucili su mi pogresan (cijena 450 KM) ali posto nam se isporuceni svidio, zadrzali smo ga. mogu reci da je to bilo bacanje novca jer sve je to suvisno. bilo je dovoljno kupiti neki jednobojni krevetac pa ga recimo ukrasiti nekim detaljima (onim zastitnim jastucima, naljepnicama, bojama, vrtuljcima i sl.)..osim sto je u nekim njeznim bojama, krevetac nije posebno praktican, u onu ladicu dole ulazi prasina, ogradica se ne moze skroz spustiti itd. a otkrila sam i par greseka tokom bojenja (mrlje)..vidjela sam kod jedne prijateljice krevetic kojem se skidaju stranice i on postaje normalni krevet..mislim da je kupila u TL i cini mi se super. svakako se slazem da ne treba pretjerivati (sto sam ja redovno radila) i gledati da kupljeno bude i prakticno. a slazem se i sa mamisitom vezano za one integrisane kadice da je to losa varijanta...

RE: Krevet za bebu - medena - 12-10-2009 01:08 AM

Ne bih se u potpunosti slozila s vama da je integrisana kadica losa varijanta. Mi nismo kupili komodicu vec onaj Brevi Aqua, to je stolic za presvlacenje sa kadom i imaju dvije police gdje sam smjestila sve za bebicu (pelene, kozmetiku, peskire, vrecu za spavanje...). Plasticni je i kad ga bebica preraste jednostavno se sklopi. Meni se posebno svidja sto je visok (visociji je od komodica) pa me ledja ne bole, ima tockice pa ga mogu i odvuci do banje ili na sred dnevne sobe sto sam radila kad se bebica tek rodila, dok se nisam ustelila. Smile A i kadica je bas prostrana. Jedina mana joj je cijena, 250 KM, ali nama je upravo trebao takav stalak za presvlacenje tako da nisam pretjerano razmisljala i za sad se nisam pokajala. Vidjela sam na pik.ba da neko prodaje bas taj Brevi Aqua za 80 KM.
Za manje stanove sam vidjela super kadicu koja ima stalak koji se jednostavno sklopi nakon upotrebe i ne zauzima puno prostora.

Baby oprema - medena - 12-20-2009 11:47 PM

Nema buduceg roditelja kojeg ne more iste brige: sta nabaviti od baby opreme? Tu su kolica, autosjedalica, korpa za iznosenje bebe, krevetac...
Ne bi bilo lose da malo pomognemo buducim mamama tako sto cemo napisati koju opremu uglavnom koristimo za nase bebace.

Nama su br.1 kolica. Uzeli smo 3 u 1, dobili smo kolica sa nosiljkom, autosjedalicu i tzv. sportski dio kolica. Iako sam na forumima uglavnom naisla na razmisljanja da je nosiljka totalno bespotrebna, kod nas se pokazalo suprotno, mi je maximalno koristimo, posebno za hladnijeg vremena kad se lijepo ususkamo. ovo je bio nas izbor: [attachment=15]

Lezaljka. To od srca preporucujem svakoj mami. Drugi naziv je "majcine ruke". Moja curica uziva u svojoj lezaljci. Uzeli smo Brevi, nakon duzeg pretrazivanja po internetu skontali smo da nju najvise hvale. Ima i luk sa igrackama, tako da nam je zeko od prvog dana najbolji prijatelj, a sad je veliki uspjeh sto ga mozemo uhvatiti rukicama. Smile [attachment=14]

Krevetac. Mi smo se opredijelili za obicni drveni, koji nam je super. Ima 2 nivoa i stranica se spusta. Neko preferira one kao mrezaste, sa muzikom i vibracijama, mi smo se ipak odlucili za tradicionalni.

Stolic za presvlacenje i kupanje. Mi smo uzeli Aqua Brevi jer nam nije trebala komoda. Ovo nije obavezna oprema i ukoliko vam nije potreba najbolje je uzeti obicnu kadicu i onaj spuzvasti dio koji mozete staviti na krevetac da presvucete bebu. Nama je trebao bas ovaj stalak, ali ponavljam, ni komodica ni ovo nije obavezno pa se ne zalijecite. Znam da ima super kadica sa stalkom koje se nakon upotrebe sklope. Ovo su slike.[attachment=11] [attachment=12] [attachment=13]

Ovo su neke osnovne stvari koje su nama trebale. Nek neko od forumasica doda jos. Smile

RE: Baby oprema - buduca mama - 12-21-2009 12:03 AM

Obzirom da mi našu bebicu godinama priželjkujemo i željno očekujemo, jedva smo dočekali (mama pogotovo Smile) da počnemo kupovati stvari... Znam da može i jednostavnije/jeftinije, ali mi smo (hvala Bogu) bili u mogućnosti, pa evo naših izbora:
Stan nam je veliki i dvoetažni, pa sam odlučila imati krevetić i komodu za prematanje i u prizemlju u dnevnoj sobi (za po danu) i na spratu u spavaćoj sobi (za po noći). Pronašla sam ono što nam se dopalo u talijanskom katalogu, a otišli smo po to u Prenatal u Zagrebu. Na spratu smo kupili i ormar, zato što to akoBogda imam namjeru za godinu-dvije prebaciti u dječiju sobu i samo nastaviti dokupljivati namještaj. Tu sobicu možete vidjeti na linku http://www.culladelbimbo.it/dettaglio.asp?art=5919
A u prizemlju ćemo imati model Melody iz ovog kataloga:
http://www.prenatal.it/sfoglia_catalogo1/cataloghi.asp?catCode=cat1645740&ScreenSize=1024§576
U Prenatalu sam kupila i talijanske posteljine, po jednu za oba krevetca, a još po jednu ili dvije planiram kupiti ovdje. Vidjela sam neke koje mi se dopadaju u radnji Mališa u TC Merkur na Otoci.
Za kolica smo se odlućili Peg Perego Pliko3 i to boja Kiwi http://pegperego.rs/images/photo/kocsi/pliko-p3-modular-kiwi.jpg
Njih još nismo kupili, ima vremena, ali više ništa drugo i ne gledamo, izbor je pao Smile

RE: Baby oprema - medena - 12-21-2009 12:11 AM

Super izbor buduca mama. Sobica je preslatka! A kolica su bas slicna nasim, ja sam stvarno prezadovoljna.