gugu forum
Mokrenje i stolica nakon prirodnog poroda - Printable Version

+- gugu forum (http://www.gugu.ba/forum)
+-- Forum: Porod (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: Nakon poroda (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Mokrenje i stolica nakon prirodnog poroda (/showthread.php?tid=420)

1 2 3

Mokrenje i stolica nakon prirodnog poroda - Trostruka mama - 02-10-2010 04:38 PM

Kakva su vasa iskustva i problemi bili sa mokrenjem i stolicom nakon poroda?
Ja sam u bolnici odmah nakon poroda imala totalni blok i nisam mogla mokriti, kad su me sestre digle iz kreveta i odvele u wc, ko fol sam nesto mokrila ali to su bile 2 kapi i vise nista. Jednostavno imala sam nagon da idem mokriti, ali nije bilo sanse, mucila sam se cijeli dan i cijelu noc, dok me nisu kateterizirali. Mojim mukama dosao je kraj, nikad vece olaksanje Big Grin
A onda sam dosla kuci i trebal imati stolicu. To je bio prvi porod, ruzna epiziotomija, kako ici na wc i vrsiti veliku nuzdu?
Prvo da kazem buducim porodiljama da je 1. stolica nakon poroda dosta dosta mekana, pa se nemojte lasiti da ce vam dole sve popucati. Isto tako nama su na vjezbama savjetovali da uzmemo ulozak i lagano drzimo na mjestu ranedok vrsimo nuzdu, jer cemo tako imati neku sigurnost da nam nece rana puknuti od nagona pri vrsenju nuzde.
U porodu vam, ako ne vec i u trudnoci, iskoce hemoroidi, pa onda jos vise belaja.

RE: Mokrenje i stolica nakon poroda - diana - 02-10-2010 04:44 PM

ja sam uspijela kad su me sestre digle nešto malo mokriti isto tako kap ali kasnije sam ustala sama i bilo sve ok.a stolica tek kad sam došla kući i to drugi dan jedva koliko me bolilo.dobila naravno na porodu hemoroide i to mi je prvi put bio susret s njima pa mi je to bila katastrofa.

RE: Mokrenje i stolica nakon poroda - enchi - 02-10-2010 04:59 PM

Imala sam jako gadnu epiziotomiju ali sam nakon poroda mokrila bez problema. Porodila sam se u srijedu,a stolicu sam imala u petak. Ne sjecam se da me je nesto bas bolilo, vise me je bilo strah. O hemoroidima i da ne pricama to je tek bila katastrofa.

RE: Mokrenje i stolica nakon poroda - mamisita - 02-10-2010 05:09 PM

ne sjecam sa da sam imala problema sa mokrenjem i mislim da u bolnici to nisu ni provjeravali. stolica su sam imala poslije par dana, ali sam i jela puno kompota od sliva. mada moram priznati da nakon poroda moram da sjednem kada kisem ili se jace nakasljem jer inace .... Smile. Da li se vama to desava?

RE: Mokrenje i stolica nakon poroda - Azra79 - 02-10-2010 05:23 PM

posle poroda kad su me sestre odvele da mokrim isto tako malo kap dvije i gotovo a sa stolicom nisam imala problema mada sam bila jako isprepadana jer su mi govorili da to zna biti gore nego porod. Pila sam caj od cimeta koji mi je preporucila jedna dr, ona kaze da se i stolica regulise, nadolazi mlijeko i povlaci stomak od njega...

RE: Mokrenje i stolica nakon poroda - medena - 02-10-2010 05:48 PM

Nisam imala problema ni sa mokrenjem ni sa stolicom, ali zahvaljujuci pravilnoj prehrani nakon poroda. A ovo o cemu prica mamisita se i meni zna desiti, i stvarno je bezveze, ali samo ako mi je u momentu kihanja puna besika, pa malo curne. Smile

RE: Mokrenje i stolica nakon poroda - bibkare - 02-11-2010 12:43 AM

ja sam (moram priznati) isfolirala mokrenje pred sestrom ispod tusa pa sam to obavila kasnije sama (rez mi je bio gadan ali i porod tezak)..bojala sam se tog katetera pa sam rekla da sam piskila iako nisam Smile

RE: Mokrenje i stolica nakon prirodnog poroda - diana - 02-11-2010 11:15 AM

pa većina nas to uradi jer se boji katetera

RE: Mokrenje i stolica nakon prirodnog poroda - bebano - 02-11-2010 01:42 PM

...nisam imala hvala Bogu problema ni s jednim ni drugim..
Stolicu sam imala treci dan, nije bilo strasno, samo mali strah da ne popucam( cim sam dosla kuci pocela sam piti kamilicu dobro posecerenu,sigurno dvije tri solje na dan, dosta kompota, soka od jabuke i naravno supice)...

RE: Mokrenje i stolica nakon prirodnog poroda - babybell - 02-12-2010 03:34 PM

ja sam vec iduce jutro mogla mokriti,ali to su bile dvije tri kapi i to je to...a sa stolicom sam se mucila,pa i mjesec dana..pred kraj trudnoce sam dobila hemoroide,pa me je i to strasno boljelo i smetalo...znala sam se i "ukakiti",pa bih plakala citav dan kako mi se to moglo desiti..sve se "normalizovalo" tek dva mjeseca nakon poroda...